Komenského 7, příspěvková organizace

Putování za sv. Martinským světlem

25.11.2021 byla v mateřské škole Na kopečku připravena zážitková akce pro děti ,,Putování za sv. Martinským světlem“.

Aktivita proběhla v areálu školní zahrady, začala kolem 10 hodiny, kdy děti vyrazily za plněním zábavných úkolů. Stanoviště zůstaly v areálu i pro rodiče až do konce provozní doby. Děti mohly tak své mamky a taťky provést celou stezkou a vše jim ukázat.

Celkem bylo připraveno 6 stanovišť.

 1. Jízda na koni po překážkové dráze!
 2. Vědomostní cvičení pro chytré hlavičky!
 3. Ulov si své peříčko!
 4. Kolik hus chytíš?
 5. Martinská koulovačka s papírovými koulemi!
 6. Namaluj pro Martina obrázek do sněhu (mouky)!

Na posledním a zároveň cílovém stanovišti, které bylo umístěno v našem krásném dřevěném altánu, na nás s dětmi čekalo plápolající Martinské světlo, připomněli jsme si zde celou pověst o sv. Martinovi, pověděli si zážitky z našeho putování a jako třešničkou na dortu si každá třída obtiskla razítko do přiložené kroniky a každý z dětí dostal sladkou odměnu.

Děti si akci velmi užily, nejraději by celou trasu absolvovaly zas a znova!

A představte si, že naší úžasnou koulovačkou jsme přivolali první letošní sníh, na který se jsme se už všichni tolik těšili. ❤

obrázky sv. Martina
obrázky sv. Martina

PŘEHLÍDKA DRAKŮ

celoškolní akce ve spolupráci s rodiči

V této ne příliš veselé době, kdy za námi do MŠ nemohou ani divadla s pohádkami, se snažíme dětem zpříjemnit pobyt v naší mateřské škole novými -  pestrými aktivitami.

Pro letošní podzim jsme zvolili výtvarnou výstavu draků.

Rodičům a dětem jsme zadali úkol vyrobit doma jakéhokoliv draka a přinést ho do MŠ na výstavu. Výstavní prostor se začal rychle zaplňovat různými, originálními a velice kreativními draky! Mílé nás zapojení rodičů do této akce překvapilo. Výstava byla velice krásná, vůbec se nám ji nechtělo zakončovat a o týden, téměř až do adventu,  jsme ji pro úspěch a obdiv  prodloužili.

Děti za výtvarné práce byly odměněny drobným dárkem a diplomem s omalovánkou.

Děkujeme všem, kteří se do projektu zapojili, moc si ceníme Vaši spolupráce a těšíme se na další společné kroky!

Tip na odkaz:

Máte-li chuť - nahlédněte do video příspěvku (menu - pravý sloupec), kde můžete stále obdivovat některé dračí modely.

 

Vaše paní učitelky

fotografie letáčku - text vedle
fotografie letáčku - text vedle

Přehlídka draků

Hledá se nej...

 • nejšťastnější
 • největší x nejmenší
 • nejzubatější
 • nejveselejší
 • najcharismatější

Zkrátka váš drak domácí výroby, který nemusí létat!
Výstava dráčků proběhne v těchto prostorách od 11:10 do 26.11.2021
Každý autor draka bude odměněn!

Předškoláci myslí na zvířátka

 

Jistě si všichni pamatují na naši krásnou dýňovou výzdobu na schodišti MŠ, která díky rodičům mohla ozvláštnit naši školku. Ale nic nevydrží věčně a tak jsme se rozhodli udělat radost lesním zvířátkům. Společně s dětmi jsme se vydali jedno listopadové dopoledne do lesa a udělali tam pořádnou hostinu pro všechny obyvatele lesa. V blízké době určitě půjdeme zkontrolovat, jak zvířatům chutnalo!

Tímto ještě jednou děkujeme rodičům za donesené dýně k dekoraci.

Kolektiv MŠ

fotografie dýní
fotografie dýní
fotografie dýní pro zvířátka
fotografie dýní pro zvířátka
fotografie dětí
fotografie dětí

STRAŠIDELNÝ REJ V MŠ

celoškolní akce

 

Emílek, školkové strašidýlko vyhlásilo na pondělí 25.10.2021 maškarní karneval. Maminky se ujaly úkolu bravurně a připravily svým dětem tématické masky. V MŠ se na srazu v hojném počtu sešla: strašidla, čarodějnice, upíři, lesní víly, kostlivci, dýně, duchové, ale i třeba rytíři! Ve třídách se od ráno soutěžilo, promenádovalo, baštilo a tancovalo!

Emílek maškary pozval i do nazdobeného sklepení, kde celoročně přebývá. Zde děti překonaly strašidelnou stezku odvahy a jako odměnu dostaly upečené mafiny od kuchařek. Ve sklepení si ještě ratolesti zatančily závěrečný valčíček!

Nechtěli jsme rodiče ošidit, a tak měli i oni možnost, si stezku odvahy sklepením projít a v knize návštěv nám zanechali krásné - děkovné a povzbuzující vzkazy.

Děkujeme všem rodičům za spolupráci a drobné pohoštění pro děti!

obrázek muffinů
obrázek muffinů

Za kolektiv zaměstnanců Romana Kleinmannová

Beruščí výlet na Kozodoj

 

Dne 14.10.2021 se naše třída zúčastnila výletu za zvířátky na farmu Kozodoj. Vyrazili jsme hned ráno a po cestě autobusem jsme šli, pro někoho dlouhou, trasu podél řeky přímo na farmu. Tam nás uvítala usměvavá slečna, která znala všechna zvířátka a uměla o nich krásně vyprávět. Nejprve jsme se vydali za divokými prasaty a králičky. Poté se podívali na slepičky a dokonce si i pohladili krocana. Nakonec nás čekali ovečky, kozy a naši oblíbení koně a oslíci. Naučili jsme se, že ke zvířátkům se nechodí ze zadu, musíme u nich být tiše, zjistili jakou mají srst a jak to vypadá u nich doma.

I když nám počasí nepřálo a oběd jsme stihli jen tak tak, moc jsme si výlet užili. A jestli se ptáte, co nás zaujalo nejvíce tak to byly kočky, které za námi chodily celou dobu a byly velmi mazlivé! 🙂

fotografie děti a zvířátka
fotografie děti a zvířátka
fotografie děti a zvířátka
fotografie děti a zvířátka

Výlet do obory Sv. Linhart dne 13.10.2021

3.třída Medvídci

 

Ve středu 13.10 jsme se vydali za zvířátky do obory Sv. Linhart.

Autobus nás bezpečně odvezl až na místo, kde už čekala p. Bartůňková, která nás doprovázela po celé dopoledne. Měla pro děti připravený pestrý program z lesní pedagogiky. Při dopolední svačince jsme poslouchali napínavý příběh o lese a zvířecím životě v něm. Prohlédli jsme si různé druhy paroží a kančí zuby. Vše si děti mohly vzít do ruky a potěžkat. Krásnou procházkou jsme došli na oboru, kde jsme z výšky dřevěného mostu pozorovali a krmili lesní zvěř jako jsou jeleni, daňci a srnky.Dále jsme pokračovali naučnou stezkou, kde jsme hledali makety zvířat a došli až do lesní školky. Děti se dozvěděly, jak moc jsou pro nás stromy důležité, co a jak se z nich vyrábí.

Získali jsme nové vědomosti o přírodě a životě zvířat. Všichni jsme si užili krásné dopoledne v podzimní přírodě a na čerstvém vzduchu. Děti jsme pochválili kolik toho za dopoledne ušly a za pěkné chování. Zážitek pro nás také byla jízda autobusem s hodným panem řidičem. Už se těšíme na další výlet na EKOFARMU KOZODOJ, kterou jsme si naplánovali na listopad.

fotografie lesní zvěř
fotografie lesní zvěř

Zapsaly : Jitka Hricková , Michaela Hostašová

Florbal

Dne 16.9.2021 se třída Berušek zúčastnila tréninku florbalu na zahradě MŠ.

Dětem byly vysvětleny základní techniky hry a práce s holí.

Zahráli jsme si také několik pohybových her a pořádně se protáhli… Poté se děti rozdělily do několika týmů a několikrát hrály proti sobě. Na závěr všichni obdrželi sladkou odměnu!

Děti si tento den velmi užily, i když někteří, v rámci soutěživosti,  občas zapomínaly na pravidla. Už se těšíme, až si to v blízké době zopakujeme a třeba za chvilku budeme hrát jako opravdoví sportovci!

 

Děkujeme

panu Grundlerovi za uspořádání této akce a těšíme se na další spolupráci.

fotografie dětí na hřišti
fotografie dětí na hřišti
fotografie dětí na hřišti
fotografie dětí na hřišti