Komenského 7, příspěvková organizace

STRAVOVÁNÍ

Každá mateřská škola spadající pod 1. MŠ Karlovy Vary, má svoji školní kuchyň pro přípravu stravy a jídlo se podává přímo v jednotlivých třídách třikrát denně včetně pitného režimu.

Jak zaplatit stravování?
Placení stravného a úplaty za předškolní vzdělávání se provádí peněžním inkasem, ve výjimečných případech (nemají-li rodiče účet) je možná úhrada též složenkou. VS se uvádí pouze ze strany MŠ, k rozeznání došlé platby, při zadávání souhlasu k inkasu se tato informace neuvádí. Každá mateřská škola má svůj účet. Platbu je nutno provést vždy do 15. dne následujícího měsíce.

Finanční normativ pro školní stravování (pdf, 280 kB)

výživové normy pro školní stravování (2017) (pdf, 360 kB)

Jak odhlásit stravu na jeden nebo více dní?
Odhlašování stravy se provádí buď den předem ústně, nebo do 8:00 hodin telefonicky buď u učitelky nebo ve školní kuchyni.
Pokud dítě onemocní a rodič si dítě odvede během dne, může si oběd na daný den odnést v nádobě, následující dny si pak odhlásí. Neomluvené děti se automaticky počítají do denního stavu, uvařená strava se použije na přídavky ostatním přítomným dětem.

Jídelní lístek
přesnídávka, oběd (polévka, hlavní jídlo), odpolední svačina
Jídelní lístek je sestavován na základě spotřebního koše, kde se musí dodržovat denní složení stravy (tuky, cukry, bílkoviny, mléčné výrobky, maso, luštěniny, ovoce, zelenina, ….), po celý den je zajištěn pitný režim (čaje, minerálka neperlivá, mírně perlivá, ovocný džus, pramenitá voda, ovocné sirupy, mléko, kakao, bílá káva….)
Od listopadu 2012 začala naše organizace spolupracovat se Statkem Bor ZEOS, spol. s.r.o. a pro naše děti se tak naskytla možnost konzumace kromě čerstvého plnotučného mléka i nových druhů mléčných výrobků jako jsou např. tvarohový dezert Boráček (vanilkový, kakaový, karamelový, kávový), ochucené jogurty (borůvkové, meruňkové, višňové, brusinkové, čokoládové, malinové, jahodové), jogurtová mléka (ovocné a čokoládové), čerstvý tvaroh a sýry.