Komenského 7, příspěvková organizace

OBECNÉ INFORMACE

JÍDELNÍ LÍSTEK

TVORBA JÍDELNÍHO LÍSTKU:

Jídelní lístek je sestavován na základě spotřebního koše, kde se musí dodržovat denní složení stravy - tuky, cukry, bílkoviny, mléčné výrobky, maso, luštěniny, ovoce, zelenina, ….

POČET JÍDEL:

Každý den mají děti v MŠ zajištěnou přesnídávku, oběd (polévka a hlavní jídlo) a odpolední svačinu.

PITNÝ ŘEŽIM:

Po celý den je zajištěn pitný režim - čaje, minerálka neperlivá/mírně perlivá, ovocný džus, pramenitá voda, ovocné sirupy, mléko, kakao, bílá káva…..

OVOCE

Ovoce je dětem podáváno pravidelně před dopoledním pobytem venku. Sortiment podávaného ovoce: jablko, hruška, mandarinka, pomeranč, nektarinka, broskev, kiwi, banán, hroznové víno, bluma, nashi, švestka, atd. (dle sezónní nabídky)

ZELENINA

Zeleninové saláty jsou připravovány výhradně z čerstvé zeleniny.

SPOLUPRÁCE:

Od listopadu 2012 začala naše organizace spolupracovat se Statkem Bor ZEOS, spol. s.r.o. a pro naše děti se tak naskytla možnost konzumace kromě čerstvého plnotučného mléka i nových druhů mléčných výrobků jako jsou např. tvarohový dezert Boráček (vanilkový, kakaový, karamelový, kávový), ochucené jogurty (borůvkové, meruňkové, višňové, brusinkové, čokoládové, malinové, jahodové), jogurtová mléka (ovocné a čokoládové), čerstvý tvaroh a sýry.

ALERGENY

Od prosince 2014 je povinností uvádět na jídelním lístku i alergeny. I my tak činíme. Na konci každého řádku najdete výčet alergenů, které se váží k danému pokrmu. Seznam alergenů najdete v záložce Alergeny.