Komenského 7, příspěvková organizace

 

Jsme jednotřídní mateřská škola, s kapacitou 24 dětí, na samém okraji Karlových Varů v Olšových Vratech, v dostupnosti MHD – autobus č.8, uprostřed přírody v nadmořské výšce cca 600 m.
Objekt z roku 1873 prošel před několika lety rozsáhlou rekonstrukcí celé budovy a dětského hřiště, které je vybaveno průlezkami, horolezeckou stěnou, pružinovými houpačkami, skluzavkou, pískovištěm.
V přízemí budovy je situována šatna dětí i personálu, sušárna sezonního oblečení, jídelna, kuchyně, sklady, a WC dětí s umývárnou.
V 1. patře je pak umístěna velmi pěkně vybavená herna s hracími kouty, dále pak dětská WC s umývárnou a sklad pomůcek.
Ve druhém patře pak děti mají možnost odpočinku na lehárně.
Předškolní děti mají svůj „nespavý“ program na zintenzivnění přípravy pro ZŠ – věnují se různým činnostem v koutku předškoláků. S chutí se vrhají do vypracovávání úkolů, vyplňování rébusů nebo si skládají puzzle či hrají společenské hry.
Ve druhém patře je také nově vzniklá kancelář VUOP a vedoucí školní jídelny a také dosud nezařízené skladovací prostory.
Mateřská škola, která leží v podhorském pásu bez inverzí a smogu, přímo vybízí k aktivitám, které souvisí s ekologií, environmentální výchovou a zdravým životním stylem.