Komenského 7, příspěvková organizace

Strom roku 2017

pozvanka_vrba.compressed

Naše VRBIČKA postoupila do finále!!!

hlasování trvá do 15. září 2017

Přijďte se podívat na výstavu

všech finálových stromů do Krajské knihovny v K.Varech od 4. do 15. září 2017

Rádi bychom Vás požádali o spolupráci – pomoc. Nominovali jsme do ankety STROM ROKU 2017 – VRBIČKU.Ta se dostala mezi 12 finalistů.Vylosovali jsme jí soutěžní číslo 6. Aby postoupila dál, musí získat co nejvíce hlasů. Vzhledem k tomu, že jde o celorepublikovou soutěž, a že naše Vrbička je jediným stromem z Karlovarského kraje věříme, že získá podporu u široké veřejnosti nejen z naší školky, z našeho města, …….

 

Hlasovat je možno dvěma způsoby. 

1. Poslat na telefonní číslo 87 777 DMS ve tvaru: DMS STROM6 60

(cena 1 DMS je 60 Kč = 2 hlasy – výtěžek bude použit na ochranu a zvelebení místa, kde Vrbička roste a na výrobu cedule s informacemi o Vrbičce.

 

2. Podepsat hlasovací arch. Podepisovat mohou i děti, které se zvládnou podepsat alespoň křestním jménem – zbytek může vyplnit dospělák. Celý arch = 20 hlasů, aby byl platný musí získat z Nadace Partnerství kód za poplatek 60 Kč. I tento výtěžek bude použit na ochranu a zvelebení místa, kde Vrbička roste a na výrobu cedule s informacemi o Vrbičce.

I zde jsou 2 varianty:

a) přepošlete – vytiskněte – šiřte hlasovací archy, sbírejte podpisy a vyplněné je pak postupně nebo hromadně předejte do MŠ Studánka – pokusíme se získat sponzora na úhradu poplatku

b) ti, kteří chtějí Vrbičku podpořit trochu i finančně a jsou ochotni vložit do akce i trochu své iniciativy, mohou místo zaslání DMS nechat si zaslat kód na hlasovací arch a posbírat 20 podpisů ve svém okolí (rodina, zaměstnání ….) – bude je to stát 60 Kč jako při zaslání DMS, ale Vrbička místo 2 hlasů, získá 20 hlasů z archu a výtěžek. (případně mohou ponechat v MŠ jakoukoliv částku, kterou chtějí akci Vrbička podpořit a my pak objednáme kódy hromadně – pokud by se sešlo víc peněz, než bude potřeba na vyplněné archy, zašleme za přebývající částku DMS.

V případě Vašeho zájmu o další informace koukněte na www.stromroku.cz.

Za navrhovatele Stromu roku

Děti z třídy Medvídků, MŠ Studánka, Krymská 10, Karlovy Vary.

Tisková zpráva

Plakát

Hlasovací arch 

 

*****

Dochází Vám inspirace na pobyt venku, hledáte změnu?

Máme pro Vás malé zpestření.

 

Přidejte se k nám!

 

Pojďme společně najít a podpořit jeden konkrétní strom!

 

STROM ROKU 2017

Příběhy starých stromů nám připomínají, jak důležitou roli v našich životech hrají. Jsou živou součástí naší minulosti i současnosti, a proto je potřeba o ně pečovat. Anketou Strom roku chceme připomenout jejich význam a zároveň podpořit péči o stromy, aby mohly vyprávět své příběhy i dalším generacím.“ říká koordinátorka ankety Andrea Krůpová z Nadace Partnerství.

 

Nadace Partnerství již 16ým rokem vyhlašuje celostátní anketu Strom roku. Hledají se stromy se zajímavým příběhem. Pokud se náš strom dostane mezi 12 finalistů, může získat finance (díky zpoplatněnému hlasování) např. na odborné ošetření, na vytvoření posezení pod stromem, propagaci stromu formou pohlednic, …). Pokud nevíte o zajímavějším stromě, pojďme společně navrhnout na strom roku 2017 vrbu, která přežila bagrování i tlak našich zákonodárců a jako jediná zůstala netknutá stát dál na svém místě při rekultivaci prostoru za dolním nádražím, tam kde stávalo DEPO ČD.

 

 

Pokud byste chtěli znát vítěze předchozích ročníků, koukněte na webové stránky Nadace partnerství.

 

 

Jak se zapojit? Je to jednoduché. V příloze najdete podpůrný pracovní list s otázkami, které podpoří Vaše aktivity s dětmi. List stačí vyplnit, přiložit nějaké foto a odeslat na adresu redakce@materinkykv.cz do 28. dubna2017.

 

 

 

Pracovní list