Komenského 7, příspěvková organizace

Online výuka angličtiny – info

Dobrý den rodiče,všem držím moc palce a přeji pevné nervy, ať to v této těžké situaci dobře zvládnete a snad se ve zdraví všichni zase brzy uvidíme.

Chtěla bych alespoň na chvíli Vaše děti potěšit angličtinou. Chtěla bych Vás pozvat –  pravidelně každý den v průběhu týdne  na skype online hodiny.
Prosím Vás o trpělivost, protože i pro nás, je to úplně nová zkušenost. Zpočátku budme muset společně vychytat různé mouchy.
Lekce bude trvat cca. 30 min. a pak Vám ještě pošleme pracovní list, který si děti mohou dobrovolně vyplnit. Po 30ti minutách drillu pak ještě budeme číst krátký příběh nebo pohádku a tak  bychom  mohli  děti udržet kolem 45. min. v hladině angličtiny.
Také vždy před hodinou zašleme seznam věcí (ev. pomůcek), co děti budou potřebovat. (to vše po skype),ev. také zašlu slovní zásobu.
Při lekcích je důležité, aby jste si při lekci všichni vypli své skypové kamery.!!!!!!!Níže najdete harmonogram se skypovými odkazy, můžete si vybrat, kterou hodinu navštívíte.  Lekcí se můžete přes zaslaný kód zúčastnit, aniž by jste měli skype naistalovaný (kód otevírejte v google chrome nebo microsoft edge). Doporučuji se na odkaz připojit včas ( klidně hned), abychom se vyhnuli zmatkům, že připojení nefunguje.
Je pro nás  důležitá Vaše zpětná vazba.
Protože však jsou mš většinou zavřené anebo mají omezený provoz a nevíme, jak dlouho toto bude trvat, proto jsme se rozhodli výuku kompenzovat on line výukou. Výuka online nemá na kvalitu výuky vůbec žádný vliv. Naopak výuka online je 3x intenzivnější než výuka face to face. Tak se vůbec nemusíte bát, že by děti o něco přišly. Navíc se můžete třeba připojit každý den a tím pádem budou mít děti ještě více angličtiny, než by měly v mš. Některá výuka je úmyslně zařazena až odpoledne, aby rodiče co mají školáky, se primárně dopoledne mohli věnovat jim. Klidně  však mladším dětem výuku můžete pustit i dopoledne a v klidu se jít věnovat školákovi aneboto mohou dělat sourozenci společně.
Uvidíte, že to společně takto zvládneme. A vy o žádné hodiny nepřijdete.
Děkuji Vám za podporu přeji hezký den a jsem s pozdravem. Pokud budete mít nějaké dotazy, neváhejte se na mě obrátit.

Harmonogram:
Pondělí: 10:30-11:00 hod.- : https://join.skype.com/bB7ZiYp0YWuI
Úterý: 10:30- 11:00 hod.-  https://join.skype.com/gi5qd8CIUXeG
Středa: 14:30-15:00- https://join.skype.com/bjWvomOmF4F4
Čtvrtek: 10:30-11:00 hod.- nejmenší děti 2-3 roky: https://join.skype.com/mKLAlwlmfizW
Pátek: 14:30 – 15:00 hod.- https://join.skype.com/akUFfprkXUDF

Budu se těšit on line.
Hezký den všem Lenka Teturová

 

Jak mluvit s dětmi o koronaviru

Jak se chovat v MHD

Co dělat, aby se nemoc nešířila mezi další členy domácnosti

Jak správně dezinfikovat v domácnosti

 

OPATŘENÍ K ZÁPISŮM DO ZŠ PRO ŠKOLNÍ ROK 2020/2021 Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vydává v souvislosti s mimořádnými opatřeními vlády k ochraně obyvatelstva v souvislosti s koronavirem a onemocněním COVID-19 opatření k organizaci zápisů k povinné školní docházce pro školní rok 2020/2021. Zápisy budou probíhat v dubnu a bez osobní přítomnosti dětí ve škole.

NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY K AKTUÁLNÍM OPATŘENÍM KE KORONAVIRU Ministerstvo školství se v posledních dnech snaží vyřizovat veškeré dotazy, které souvisejí s vyhlášením nouzového stavu na území ČR. Níže vám přinášíme odpovědi na nejčastější dotazy, které se této problematiky týkají. Dotazy budou průběžně aktualizovány. Pokud nenajdete odpověď na svou otázku, prosím, kontaktujte naše speciální linky, které jsme v souvislosti s aktuální situací zřídili. Děkujeme všem!

 

MŠMT PŘIPRAVILO NOVÝ WEB PRO PODPORU VZDĚLÁVÁNÍ NA DÁLKU S ohledem na uzavření škol a školských zařízení a následné vyhlášení nouzového stavu na celém území České republiky z 12. března 2020 připravilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy nový web jako podporu pro školy a učitele při vzdělávání žáků a studentů na dálku.

 

Za NPI ČR zároveň přikládáme legislativní pohled na situaci pro ředitele škol/školského zařízení jako zaměstnavatele, odkazy najdete v aplikaci pro řízení školy:

 

Informace k nároku na ošetřovné v souvislosti s uzavřením MŠ

Doporučený postup pro podání žádosti o ošetřovné při péči o dítě do 10ti let

Karanténa a ošetřovné – informace pro rodiče a školská zařízení

Aktualizované informace MŠMT ze dne 12.3.2020

Vše důležité o koronaviru v krátkém videu

Okamžitá mimořádná pomoc v hmotné nouzi – úřad práce

Rady o konornaviru pro veřejnost

 

Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření školského zařízení – ke stažení  ZDE

Interaktivní předvyplněnou Žádost (část A) posílejte v elektronické podobě na adresu krymska10@materinkykv.cz , bude vám potvrzená zaslána zpět na vaši emailovou adresu. Potvrzení Žádosti v listinné podobě vám bude osobně vyřízeno na MŠ Studánka v Krymské 10 (Tuhnice). Informace vám poskytnou zástupkyně ředitelky 1. MŠ Mgr. D. Malá na tč. 606 677 252 nebo I. Bešťáková tč. 602 522 988.

Informace o koronaviru z 1.3.2020

Také Montessori se vám snaží situaci ulehčit a nabízí různé pomůcky, vzdělávací hračky, či materiály ke stažení zdarma – zde montessorihracky.cz

Aktuální informace pro občany ohledně epidemie COVID – 19 (aktualizováno 6.3.2020) ZDE

Jaké zásady dodržovat v období zvýšeného výskytu respiračních onemocnění ke stažení ZDE

 

 

Tablet v MŠ
(vloženo 18. 12. 2015)

Děti se SPÚ v MŠ
(vloženo 18. 12. 2015)

Integrace
(vloženo 18. 12. 2015)

Projekt zaměřený na prevenci zubního kazu a souvisejících onemocnění u dětí
(vloženo 20. 9. 2015)

Domácí příprava
(vloženo 7. 1. 2015)

Zápis do 1. třídy
(vloženo 7. 1. 2015)

Školní zralost
(vloženo 7. 1. 2015)

Jaká by měla být paní učitelka 1. třídy ZŠ
(vloženo 16. 1. 2014)

Zápis do ZŠ
(vloženo 16. 1. 2014)

S námi to zvládneš
(vloženo 27. 11. 2013)

Odmlouvání a negativismus
(vloženo 29. 3. 2013)

Adaptace dětí na MŠ
(vloženo 29. 3. 2013)

Nový web poradí, jak správně naučit prvňáčky psát

Co potřebují děti do 1. třídy?
(vloženo 15. srpna 2012)

Povinná školní docházka  – školní zralost

Dětská MENSA

Rodičovský příspěvek