Komenského 7, příspěvková organizace

Kronika

13.2. Plavecký výcvik v ZŠ Krušnohorská Karlovy Vary
V pondělí 13.2.2023 na naše předškoláčky čekala první hodina pravidelného plaveckého výcviku, který se koná v krytém bazénu ZŠ Krušnohorská v Karlových Varech.
 
Plavecký výcvik

Plavecký výcvik

14.2.2022 Babičko, dědečku, pojď si se mnou hrát!
Projekt "Babičko, dědečku, pojď si se mnou hrát!" (regionální dobrovolnické centrum ISTAND) 
Tentokrát dětem před spaním přečetla příběh z knihy "Malé pohádky Jitky Molavcové" milá babička- paní Kukačková. Děkujeme.
(autor: Jan Petráň, ilustrace M. Nesvadba)
 
Čtení v MŠ

Čtení v MŠ

14.2.2023 Požární prevence
V areálu mateřské školy měly děti v úterý 14.2. možnost si prohlédnout a pod zkušeným dohledem požární preventistky si vyzkoušet jak fungují hasící přístroje.
 
Požární prevence

Požární prevence

14.2.2023 Divadlo loutek/ Duch lesa
Tentokrát si pro nás divadelník Honza Kindl přichystal pohádku Duch lesa. Dobrodružný pohádkový příběh děti zaujal, stejně tak jako krásné loutky, které nás příběhem provázely.
 
Divadlo loutek- Duch lesa

Divadlo loutek- Duch lesa

31.1.2023 Divadlo Letadlo/ Zima

Poslední lednový den do naší školky přiletělo naše známé hudební Divadlo Letadlo, aby dětem zahrálo pohádku s názvem Zima. Dětem se představení s písničkami a úkoly velmi líbilo. Těšíme se na další přistání.
 
Divadlo Letadlo- Zima

Divadlo Letadlo- Zima

17.1.2023 "Becherova vila"
V úterý 17.1.2023 se děti ze třídy Žabiček vypravily do Interaktivní galerie Becherova vila v Karlových Varech. Byla pro ně připravená tématická výtvarná dílna. 
Děti si vyrobily lesní zvířátko dle vlastního výběru.
 
Becherova vila foto

Becherova vila foto

Leden- únor 2023 "KV Arena- bruslení"
I letos mají děti předškolního věku z naší mateřské školy možnost využít během školní docházky lední plochu v KV Areně. Pod dohledem zkušených trenérů si tak můžou osvojit základní techniky bruslení.
 
bruslení KV Arena foto

bruslení KV Arena foto

10.1.2023 "Botanka do školky- školka do Botanky"

Do Bečovské botanické zahrady jezdí děti z naší mateřské školy již několikátý rok. Letos poprvé však pracovníci z "Botanky" navštívili děti přímo ve třídách- a to v rámci nového projektu, který vznikl nejdříve ve spolupráci mezi naší MŠ a Bečovskou botanickou zahradou. Dětem se zajímavě připravený program líbil a už se těšíme na jaro, až na oplátku my navštívíme "Botanku" v Bečově.
Botanka do školky foto

Botanka do školky foto

Loket- vyhlášení soutěže Andělé
V neděli 11. prosince 2022 jsme přijali pozvání na hrad Loket, kde proběhlo slavnostní vyhlášení soutěže "Andělé". Velmi nás potěšilo, že výtvarné dílo dětí ze třídy Žabičky se umístilo na krásném druhém místě.
 
Loket- vyhlášení soutěže foto

Loket- vyhlášení soutěže foto

Návštěva Galerie SUPERMARKET WC
V pátek 9. prosince 2022 třída Žabičky navštívila nedalekou Galerii Supermarket WC. Děti si zde prohlédly hezkou vánoční výstavu se zajímavými a vkusnými výrobky nejen lokálních tvůrců. Součástí návštěvy byla také výroba nevšední vánoční ozdoby pod vedením zkušených lektorek.
 
Návštěva Galerie SUPERMARKET WC foto

Návštěva Galerie SUPERMARKET WC foto

Interaktivní výstava "Jak se dříve peklo vánoční cukroví"
Výstavka dětem ukázala, jak se dříve, ale i dnes připravovalo vánoční cukroví. K vidění byly staré formičky, keramické i železné formy, vykrajovátka, ale i různé kořenky a pomůcky na pečení. Děti si mohly vyzkoušet, jak se používal např. hmoždíř. Tlouklo se tradiční koření do perníku, které bylo nejen k vidění, ale také krásně provonělo celou třídu. Součástí výstavky byly i různé úkoly spojené s vánočním pečením.
 
Interaktivní vánoční výstava foto

Interaktivní vánoční výstava foto

Vánoční besídka, rozsvěcování a zdobení vánočního stromku
Ve čtvrtek 8. prosince 2022 probíhala ve všech třídách v naší školce dlouho očekávaná vánoční besídka. Nechybělo zpívání, oblíbené říkanky s pohybem, ale také vánoční dílny, interaktivní výstava "Jak se dříve peklo" nebo vánoční fotokoutek. Na závěr jsme se všichni sešli u vánočního stromku na školní zahradě. Po společném zdobení ozdobami vlastní výroby zazněly tradiční koledy a stromeček se poté rozsvítil.
 
Besídka+ rozsvěcování a zdobení stromečku foto

Besídka+ rozsvěcování a zdobení stromečku foto

Návštěva čerta, anděla a Mikuláše
Také do naší školky zavítal čert, anděl a Mikuláš. Děti si společně s nimi zazpívaly tradiční i méně známé písničky a za odměnu dostaly v balíčku odměnu.
 
Mikuláš foto

Mikuláš foto

Návštěva lesního hospodáře L. Doležala Dis.
V pátek 2. prosince 2022 nás navštívil pan myslivec Luboš Doležal. Tentokrát s sebou přinesl pravé nefalšované odlitky stop nejen lesních zvířat.
 
Návštěva lesního hospodáře L.Doležala foto

Návštěva lesního hospodáře L.Doležala foto

Zimoviště pro ježka
 
Náš ježek má již od minulého týdne v klidnější části školní zahrady umístěný svůj domeček- zimoviště, které  jsme získali od Ekocentra Chodováček. Děkujeme.
 
Ježčí domeček

Ježčí domeček

Vánoční výstava Andělé/ hrad Loket

Děti ze třídy Žabiček se letos zúčastnily vánoční výtvarné soutěže, která je zároveň i výstavní. Výtvarné práce nejen dětí z naší mateřské školy jsou k vidění v prostorách hradu Loket. Téma je rovněž vánoční- Andělé. Výstava je veřejnosti přístupná od 26.11.2022 do 6.1.2023.
 
výtvarné dílo

výtvarné dílo

Knihobudky MŠ KRYMSKÁ 10
 
Knihobudky mají v naší školce své stálé místo od roku 2020. Těší nás zájem dětí i rodičů. Tento týden jsme dostali pohádkový knižní dar od paní knihovnice Áji Šneberkové z Obecní knihovny v Královském Poříčí. Děkujeme
 
Knihobudky foto

Knihobudky foto

Záchranná stanice DROSERA Bublava
V pondělí 14. listopadu 2022 naší školku navštívili vzácní hosté ze ZS Drosera Bublava a Ekocentra Chodováček. Paní Volková a pan Babič sebou přivezli na ukázku dvě krásné sovičky. A jako poděkování za sbírku pro ježečky (sbírka probíhala v MŠ září a říjen) jsme dostali krásný dřevěný domeček- zimoviště pro ježka, který podupává na naší školní zahradě. Velmi děkujeme a těšíme se na viděnou.
 
Sovičky foto

Sovičky foto

Slavnost sv.Martina, 10.11.2022

Po covidové odmlce jsme v naší školce obnovili oblíbenou slavnost svátku sv. Martina, která se konala na naší školní zahradě. Na děti čekaly soutěže, které se váží k tradicím tohoto svátku. Všem se akce líbila. Velké poděkování patří rodičům a prarodičům za milé pohoštění. Děkujeme.
 
Slavnost sv.Martina

Slavnost sv.Martina

FLORBAL
Ve čtvrtek 3. listopadu 2022 se uskutečnila na našem hřišti ukázková hodina oblíbeného kolektivního sportu- florbalu. Děti si pod vedením zkušených členů FB Hurrican vyzkoušely nejen trénink, ale také správné držení florbalové hole. Dovednost děti ihned využily, když se trefovaly dutým plastovým míčkem do branky. Těšíme se na další setkání.
 
Florbal fotografie

Florbal fotografie

DIVADÉLKO ONDŘEJ- pohádka O nezbedné princezně
V úterý 1. listopadu 2022 k nám přijelo Divadélko Ondřej, aby dětem zahrálo pohádku O nezbedné princezně. Herci si na pomoc vybraly děti, ty měly možnost si v pohádce zahrát důležité role. Na závěr představení si všichni děti ze školky společně zatancovaly na veselou písničku.
 
Divadélko Ondřej fotografie

Divadélko Ondřej fotografie

HALLOWEEN

V pondělí 31.října 2022 se ve všech třídách naší mateřské školy proháněla strašidla a další nadpřirozené bytosti. Nikdo se ale nebál, protože pod nápaditými maskami se ukrývaly známé tváře našich dětí. Pro děti byly připravené zajímavé soutěže a úkoly. O správnou halloweenskou atmosféru se postarala nejen výzdoba tříd a šaten, ale také originální občerstvení od rodičů. Děkujeme!
 
Halloween fotografie

Halloween fotografie

 
fotografie ježci

fotografie ježci

Muzikoterapie s Janan

V pondělí 17.10.2022 jsme ve školce přivítali Janan, která se věnuje mimo jiné také muzikoterapii. Dětem se muzikoterapie líbila a už se těší na další návštěvu plnou muzicírování na tradiční i méně známé hudební nástroje.
fotografie hud. nástrojů

fotografie hud. nástrojů

Sbírka kaštanů
Jako každý rok na podzim, tak i letos sbírají děti z naší mateřské školy kaštany pro lesní zvěř.
 

fotografie - Sbírka kaštanů

"Pojďme sportovat!"

V úterý 11. října 2022 se konala první hodina sportovně zaměřené akce "Pojďme sportovat!" pod vedením zkušené trenérky Mgr. Lenky Teturové. Dětem se pohybové aktivity líbily a už se těší na další sportovní setkání.
 

fotografie - Sport

Divadlo Letadlo

Ve čtvrtek 6. října 2022 k nám do školky přilétlo Divadlo Letadlo. Všem se milé představení s názvem "V korunách stromů- podzim" líbilo. Těšíme na další návštěvu!

fotografie - Divadlo Letadlo
fotografie - Divadlo Letadlo

Školní zahrada

Podzimní sluníčko nás vylákalo na školní zahradu nejen pohrabat listy pro ježky. Těšíme se na další aktivity, které můžeme díky naší zahradě podniknout.
fotografie - Školní zahrada
fotografie - Školní zahrada
Divadlo Honza Krejčík
 
pondělí 26.září 2022 navštívil naší školku oblíbený Honza Krejčík, který dětem představil další vtipné vystoupení, které děti nejen pobavilo, ale také zábavnou formou poučilo.
fotografie - Divadlo Honza Krejčík
fotografie - Divadlo Honza Krejčík
Venkovní galerie 
 
Naše venkovní galerie "Pod habrem" se jako mávnutím kouzelného proutku převlékla do podzimního kabátku. Děkujeme rodičům za dýně, vřesy a další krásné přírodniny.
fotografie - Venkovní galerie
fotografie - Venkovní galerie

KRONIKA AKCÍ ZA ROK 2021

foto z akce Celé Česko čte dětem
foto z akce Celé Česko čte dětem

V pátek 26.6.2022 nás navštívil pan Honza Krejčík s jeho divadelním představením Abeceda slušného chování. V pořadu mimo jiné zazněly pěkné písničky a na závěr čekalo na děti i malé překvapení.

fotografie z představení pane Krejčíka
fotografie z představení pane Krejčíka

V úterý 21.6.2022 naše předškolní děti navštívily karlovarský Svět záchranářů (centrum zdraví a bezpečí pro celou rodinu), kde pro ně byl připravený atraktivní program. Dětem se všechny praktické ukázky líbily. Velmi děkujeme za hezky připravené poučné dopoledne.

fotografie z akce svět záchranářů
fotografie z akce svět záchranářů

Ve středu 15. června třída Zajíčků odjela vlakem na výlet do nedalekého Bečova, kde si děti užily krásné červnové dopoledne

foto Výlet Zajíčků do Bečova n.Teplou
foto Výlet Zajíčků do Bečova n.Teplou
Pozvání na výstavu dětí z 1. Mateřské školy, která probíhá ve SPgŠ Karlovy Vary.
 
Výstava celoročního souboru výtvarných prací dětí z 1. Mateřské školy Karlovy Vary
Galerie Střední pedagogické školy od 25.5.2022 do 30.9.2022
Plakát- Výstava SPgŠ I.
Plakát- Výstava SPgŠ I.
V pátek 17. června 2022 třídu Žabiček opět navštívil lesní hospodář pan Luboš Doležal. Tentokrát si s dětmi povídal o včelkách. 
 
foto Návštěva lesního hospodáře pana doležala
foto Návštěva lesního hospodáře pana doležala

Pozvání na právě probíhající výstavu v Krajské knihovně v Karlových Varech s názvem Devatero pohádek. Děti z naší školky různými výtvarnými technikami ztvárnily oblíbenou pohádku Zlatovláska.

Devatero pohádek- Výstava v KK Karlovy Vary
Devatero pohádek- Výstava v KK Karlovy Vary
Dětský sportovní den
 
Ve čtvrtek 2.6.2022 se školní zahrada proměnila v jedno velké sportoviště. Na jednotlivých stanovištích děti s radostí plnily oblíbené sportovní disciplíny. Na závěr na děti čekala zasloužená odměna v podobě drobných dárečků a opravdového diplomu.
foto z dětského dne
foto z dětského dne
Zahrádka
 
Jaro je v plném proudu a naše školní zahrádka se připravuje na nadcházející horké letní dny. Po úspěšné opravě hmyzího domečku, přišla nyní na řadu i starší zinková konvice.
 
foto opravy konvice
foto opravy konvice
Návšteva pana myslivce 
 
V dubnu jsme přivítali lesního hospodáře a mistra republiky 2021 ve Vábení jelenů pana Luboše Doležala. Beseda s atraktivními ukázkami a hlavně se zajímavým povídáním byla pro děti velmi zajímavá a také přínosná. Těšíme se na další setkání!
 
foto z návštěvy myslivce
foto z návštěvy myslivce

Pasování předškoláků


V úterý 7.6.2022 se uskutečnila  tradiční slavnostní akce Pasování předškoláků. Příjemným dopolednem nás provedl známý karlovarský herec pan Viktor Braunreiter alias učitel Votruba, který společně s dětmi zahrál pohádku Červená Karkulka. Všem se představení i následný ceremoniál líbil. Předškoláčkům přejeme krásný zbytek "školkových" týdnů a v září šťastné vykročení do školy!
 
foto z pasování
foto z pasování
Hasiči
 
Ve středu 1. června, v den kdy všechny děti na světě slaví svůj svátek zavítaly děti ze třídy Žabiček do Nové Role, kde na ně čekali místní hasiči se zajímavým programem.
Děti si proběhly překážkovou dráhu, která měla různé stupně obtížnosti. Se zaujetím se zaposlouchaly do vyprávění zkušeného pana hasiče, který dětem ukázal a předvedl veškeré hasičské vybavení a také auto. Nakonec měly děti možnost vyzkoušet si hašení vodou na cíl pravou nefalšovanou hasičskou stříkačkou. Vážíme si důležité práce hasičů a děkujeme.
Fotografie hasiče a hasičského vybavení
Fotografie hasiče a hasičského vybavení

Loutkové divadlo

Ve středu 11.května 2022 naší školku navštívilo Divadlo loutek z Karlových Varů s trochu netradiční divadelní pohádkou DRAK A MOUCHA BZZZ. Slovy autora a herce v jedné osobě pana Honzy Kindla se jedná o pohádku pro dětské fajnšmekry. A to můžeme potvrdit.

fotografie loutkoherce a divadla
fotografie loutkoherce a divadla

"Velikonoční výstava"

Do velikonoční výstavy v karlovarské Krajské knihovně se tentokrát společně s dětmi zapojili i rodiče. Díky tomu jsme se mohli pochlubit dlaždicovou "Velikonoční mozaikou" a také dalšími výrobky s velikonoční tématikou.
fotografie výtvarných výrobků dětí
fotografie výtvarných výrobků dětí
fotografie výtvarných výrobků dětí

"Canisterapie"

 
V pondělí 4. dubna 2022 nás navštívil pan Stránský (Když pes pomáhá žít) se svými psy. Dětem se ukázka canisterapie velmi líbila.
 
fotografie canisterapeutických psů
fotografie canisterapeutických psů

"Hmyzí domeček"

Co by to bylo za zahrádku bez hmyzího domečku? Náš původní domeček dnes doslova prokoukl díky novému "kabátku"
K radosti všech jsme i přivítali první návštěvníky!
fotografie opravy hmyzího domečku
fotografie opravy hmyzího domečku

"Vyvýšený záhonek"

 
Praktický záhonek jsme po zimě osázeli bylinkami. Nejdříve jsme však museli provést nezbytné úpravy. Děti se s nadšením do zahradnických činností zapojily.
fotografie pracujících dětí
fotografie pracujících dětí
fotografie záhonků
fotografie záhonků
Cvičení s Luckou

Minulý týden přijela k nám do MŠ Krymská 10 lektorka cvičení Lucie Mercová. Postupně prošla  všechny třídy a s námi se všemi si zacvičila. Vyzkoušela, co všechno už známe a umíme. Domluvili jsme se, že příště nás naučí něco nového. Užili jsme si to a už se těšíme na další setkání.

fotografie cvičících dětí
fotografie cvičících dětí
fotografie cvičitelky v akci
fotografie cvičitelky v akci

„PEJSEK JE NÁŠ KAMARÁD, BUDEME SI SPOLU HRÁT“

Konání akce: Krymská 10 , 4. a 5. Dubna 2022

Canisterapie je název pro metodu pozitivního psychosociálního a fyziorehabilitačního působení na potřebné osoby, prostřednictvím speciálně vedeného a cvičeného psa nebo feny.
Kontakt se psem představuje účinné rozptýlení pro lidi trpící psychickými poruchami, depresí nebo pro ty, kteří se prostě cítí smutní a opuštění. Pes je i pro zdravé děti kamarádem a tvorem, o kterého se musí starat, a tak se lépe srovnají s nejrůznějšími obtížemi. I přesto, že to mnohdy ani nevnímáme, řeší děti často nějaký problém a mají svou dušičku „pochroumanou“. Když se jim dostalo této možnosti, pobýt hodinu v blízkosti (a to velmi těsné blízkosti) s úžasným leonbergrem – Karolínkou, Hugem, Kordulou? Jarouškem a Nastěnkou byly zcela uchváceny.
Toničku B. nechal pan Stránský polohovat na Hugovi,jelikož tato významná a úspěšná metoda napomáhá procvičování některých částí těla, které by jinak byly naprosto latentní.
Tentokrát se děti s pejsky seznámily a dozvěděly se, jak se mají k pejskům správně chovat, co si k nim mohou dovolit a co mají pejsci rádi.
Tento zážitek pohladil dětskou dušičku, děti skvěle pochopily, jak se k pejskovi chovat, nacítily se na něj a hru a mazlení s ním si všechny do jednoho náramně užily.

AKCE SE VELMI LÍBILA A JIŽ JSME S PANEM STRÁNSKÝM DOMLUVENI NA OPAKOVÁNÍ.

 

fotografie dětí se psy
fotografie dětí se psy
fotografie dětí se psy
fotografie dětí se psy
fotografie dětí se psy
fotografie dětí se psy

Fotografie ze soutěže Pez sportujeme rádi, která proběhla v únoru 2022

fotografie výtvarného díla dětí
fotografie výtvarného díla dětí
fotografie výtvarného díla dětí
fotografie výtvarného díla dětí

Požární poplach v MŠ

 

Vše začalo přesně v 8.55hod., kdy postupně do všech tříd v budově KRYMSKÉ 10 i KRYMSKÉ 12 přišlo varování o požáru.
Paní učitelky Monika a Jana probíhaly třídami a volaly hoří! Poplach!
Některé děti to docela vylekalo a paní učitelky , které v tu chvíli na třídách byly, musely děti uklidnit a rychle se s nimi přemístit na bazének a hřiště mezi budovami.
Tato strategická místa byla předem domluvena.
Děti, včetně pedagogického personálu, vyběhli rychle ven před budovy a potom již v poklidu na určené místo došli.
I ostatní nepedagogický personál samozřejmě budovu opustil a paní kuchařky dokonce přerušily v tuto dobu vaření – vypnuly sporáky a trouby.
Všechny děti dostaly potom informaci, že poplach byl planý, nic nestalo a je vše v pořádku.
Že se jen připálila kaše a to spustilo alarm.
Po té se všichni vrátili do budovy. Děti se oblékly a šly ven.
Tam je již čekalo překvapení.

Dle domluvy dorazili hasiči ze sboru dobrovolných hasičů na Březové a ukázali nám spoustu zajímavých věcí
– zahoukali nám autem, děti měly možnost si vyzkoušet jejich přilbu, prolezly celou kabinu auta a v neposlední řadě se stříkalo z hadice.
Děti si dopoledne moc užili a hasiči pak při odchodu dostali od nás pozornost v podobě sladkého poděkování.
Do budoucna máme aspoň prozkoušeno, jak bychom se v případě skutečného požáru či poplachu s dětmi co nejrychleji z budovy evakuovali.
A přišli jsme s nápadem vytvořit si cedulky se symboly třídy -  pro lepší orientaci dětí venku.

Takže závěrem jen malé zhodnocení celé akce – VŠE PROBĚHLO DLE PLÁNU!

fotografie hasičského auta
fotografie hasičského auta
fotografie hasiče, jak stříká vodu
fotografie hasiče, jak stříká vodu

Fotografie ze soutěže Policie ČR-  Zebra se za tebe nerozhlédne,  kde náš žáček získal první místo v krajském kole a krásné třetí místo v kole celorepublikovém, to probíhalo v listopadu 2021

fotografie třídy dětí s policisty
fotografie třídy dětí s policisty
fotografie výherce s policisty
fotografie výherce s policisty