Komenského 7, příspěvková organizace

ŠKOLÍ ROK 2023-24

Konečně padá sníh!
 
Sněhová nadílka rozzářila dětské tváře. Po dlouhé době si děti užily zimních radovánek na svahu i na školní zahradě. Škoda, že sníh nevydržel do prázdnin.
 
Dopis Ježíškovi
 
S dostatečným předstihem děti nakreslily svá vánoční přání. Odpoledne se ve školce sešli rodiče, aby si s dětmi dopisy prohlédli, důkladně přivázali k nafouknutým balónkům a všechny najednou je vypustili. 
Doce svěží vítr balonky sebral a rychle odnášel vysoko nad střechy domů. Určitě doletěly až k Ježíškovi. 
Společná akce pokračovala procházkou s lampióny.
Podzimní prožitkové učení.
 
Podzim nám přináší spoustu barev, vůní i chutí. Děti se ve školce rády se vším seznamují všemi smysly.
Naše školka zažila velké experimentování s ovocem. 
Na všech třídách se ovoce poznávalo jak jen to šlo.
Nejprve jsme udělali výpravu do obchodu, kde jsme s dětmi nakoupili různé, i méně známé druhy.
Pak se ovoce ve třídě prohlíželo, aby jej všichni zvládli kreslit, modelovat, tiskátky vybarvovat, nebo z nastříhaných papírků nalepovat. 
Dalším krokem bylo ochutnávání. Děti například poznávaly se zavázanýma očima podle vůně a chuti. Na zdraví si připily čerstvým moštem. Nejstarší děti se pustily i do pečení ovocných závinů a šátečků. To bylo vůně!
Děti poznaly, jak se dá zdravě mlsat.

ŠKOLNÍ ROK 2022/23

Návštěva Ekocentra

 

Den dětí oslavila školka Cestička společně s lesní školkou Duběnkou výletem za zvířátky, do ostrovského Ekocentra.

K vidění zde byla domácí zvířata, která dříve žila na každém dvorku, ale i exotičtí papoušci, hadi, agamy, pavouci, želvy suchozemské i vodní. Největší atrakcí byl krokodýl v teráriu a ovečky venku ve výběhu.
Zaměstnanci centra provedli děti po celé zoo a o zvířatech povyprávěli mnoho zajímavostí. Na závěr připravili i několik zábavných úkolů k prověření znalostí dětí o zvířatech.
Počasí nám přálo, tak si všichni výlet moc užili. 
budova ekocentra
foto papouška
foto dětí u zvířátek
foto zvířátek
foto zvířátek
foto zvířátek

Návštěva z městské policie ve školce

 

Do naší mateřské školy přijela 7. 12. 2022 na besedu policistka z karlovarské preventivně informační skupiny Městské policie Karlovy Vary.

V úvodu se děti seznámily s náplní práce městské policie, s uniformou a s vybavením, které naši policisté při práci používají.

Na obrázkových příbězích pak ukázala dětem jak se správně v běžném životě chovat, a jak snadno se při nevhodném chování dostanou do nebezpečných situací.

Ve druhé části besedy se děti seznamovaly se správným chováním v silničním provozu ve městě. Paní policistka upozornila děti na nutnost být viděn. K tomu slouží reflexní bezpečnostní prvky na oblečení a školních taškách.

 

Na závěr zajímavé akce děti obdržely dárek, omalovánky strážníka Pavla.

Uspávání broučků a berušek

 Nastal podzim a přišel čas, kdy se příroda pomalu začíná připravovat na zimu. 24.10.2022 jsme pro děti připravili celodopolední program plný zábavy ''Uspávání broučků a berušek ". Celý říjen, když stromy zlátly a opadávaly listy, kaštany a nastal sběr šípků, si děti vzaly košíčky a vyrazily na sběr přírodnin, které jsme využili na výzdobu altánu. Každá třída vyrobila svůj originální domeček pro broučky a berušky, kteří si potřebují přes zimu odpočinout. A tak jsme je k zimnímu spánku doprovodili!

 

- Děti se naučily básničku a popřály jim krásné sny.
- Zazpívaly jim za doprovodu kytary.
- Vyrazily plnit různé úkoly plné zajímavostí, zručnosti a překonávaly překážkovou dráhu.
- Za to dětem byla připravena malá odměna ve formě teplého jablečného a šípkového čajíku.

fotografie domečku
fotografie domečku
fotografie domečku
fotografie domečku

Haloweenská párty

V úterý 1. 11. 2022 se v naší školce od rána scházela strašidla – baculaté dýně, čarodějnice, kostlivci, kočky a duchové. Třídy se proměnily v tajuplná místa, kde začal rej v maskách.

Tančilo se, soutěžilo, létalo na koštěti, motaly se pavučiny, proběhla i přehlídka kostýmů a mlsaly se dobroty.

 Akce se velice vydařila a děti se samy přesvědčily o tom, že strašidla ve skutečnosti neexistují a že se nemají čeho bát!

helloween fotografie
helloween fotografie
helloween fotografie
helloween fotografie

ŠKOLNÍ ROK 2021 - 22

 

Ve školním roce 2021 – 2022 byla naše mateřská škola Cestička vybraná do nového projektu

                                                „Pojďme sportovat“

Dva karlovarské sportovní kluby s dlouholetou tradicí  vyslaly své kvalifikované trenéry do školek. Tam pravidelně jedenkrát týdně probíhal pod jejich vedením trénink, zaměřený na základní sportovní průpravu předškolních dětí. Cílem projektu bylo děti zdokonalit v běhání, skákání, házení, chytání a kopání s míčem. Zlepšení celkové koordinace, fyzické výdrže a spolupráce dětí ve skupině.

Naší skupinu vedla trenérka volejbalového klubu, paní Mgr. Lenka Teturová.

Sportovní aktivity se konaly po celý školní rok venku. Využívali jsme k nim nově vybudované hřiště na školní zahradě, ale také jsme po domluvě s fotbalovým klubem trénovali na hřišti FC Slavie.

Co všechno se děti naučily, mohly zužitkovat v závěrečném fotbalovém turnaji „Školka Cup“.

Celý projekt byl pro děti zdarma, včetně tréninkových triček, která měli předškoláčci k dispozici.

 

fotografie sportu
fotografie sportu

Muzikoterapie

Již několik let pořádáme pro naše děti velice milou akci , nazvanou

 MUZIKOTERAPIE.

Děti se seznamují s velmi netradičními nástroji, které pozitivně ovlivňují psychickou pohodu.
Tibetské mísy, koshi zvonky, kalimba, citerka, nebo ukulele.  Zajímavé názvy, ale i zajímavé zvuky, které tyto nástroje vyluzují.
Děti měly možnost si na nástroje zahrát, procítit jejich vibrace, užít si jemný konejšivý zvuk.
Na závěr si děti zazpívaly za doprovodu kytary.

 

muzikoterafie fotografie

Výlet do botanické zahrady

 

V květnu jsme využili nádherné jarní počasí a vyjeli do nedalekého Bečova, navštívit botanickou zahradu.

Děti si užily den v krásné přírodě s jezírkem, spoustou zajímavých rostlin a dřevin. Také si poslechly zpěv ptáčků a pozorovaly hmyz v trávě. Zaměstnanci botanické zahrady vše dětem vysvětlili a připravili zábavné tvoření s barvami.

Velké štěstí pro nás bylo, že jsme mohli  pozorovat dravce luňáka, kroužícího nad našimi hlavami.

 

botanická zahrada fotografie
botanická zahrada fotografie

Školní rok 2020/2021

Narozeninový dárek

 40 . výročí otevření mateřské školy - krásné jubileum, které si zaslouží pozornost. Naše školka ji dostala vrchovatou měrou. V minulých letech se dočkala nové fasády, nového nábytku a vybavení ve třídách. Loni přišla řada i na úpravu zahrady. S velkou radostí jsme přivítali dárek nejkrásnější, úplně nové moderní školní hřiště. Slavnostní otevření se mělo konat v jarních měsících roku 2020. Bohužel s ohledem na omezení, která nás postihla v souvislosti s epidemií koronaviru, byla oslava odložena na neurčito. To samozřejmě nebrání tomu, aby si děti, pokud mohou být přítomné ve školce, hřiště s nadšením užívaly.

Školní rok 2019/2020

Mikulášská nadílka

Mikuláši, přijď dnes k nám, písničku ti zazpívám….. Melodie této písně zněla 5. 12. 2019 ve všech třídách MŠ E. Destinové. Na tento mimořádný den českého adventního období si studentky SPgŠ v K. Varech připravily působivé, zábavné i poučné vystoupení pro všechny děti této školičky. Nechyběla trocha napětí, ba i slzička ukápla při pohledu na rozpustilé a umouněné čertíky. Radost a překvapení při nadělování dobrot, hraček a Čertovských novin od dobrosrdečného Mikuláše a laskavého andílka udělala krásnou tečku celému dopoledni.

Školní rok 2018/2019

Papoušci                                                                                                                                                        

Přímo do naší školky zavítala roztomilá návštěva. Chovatel vzácných papoušků přijel za dětmi, aby jim své opeřené krasavce představil.  Děti měly hodně zvídavých otázek, tak se povídání protáhlo. Byl to příjemně strávený čas s milými tvorečky, kteří se s radostí předváděli, co všechno umí. Máme slíbeno, že za námi příště přijedou s dravci a sovami .

Jubilejní 10. Hry bez hranic

Je to neuvěřitelné, letos jsme se sešli již po desáté.  Od prvního ročníku se leccos změnilo, zůstalo však nadšení s jakým je akce připravována a kladný ohlas od všech účastníků tohoto i předešlých ročníků. Obohatila nás spolupráce s HC Energie Karlovy Vary, také se daří spolupracovat se studeny  Střední pedagogické školy v Karlových Varech. Bylo potřeba přibrat posily, jelikož byl rok od roku větší zájem, scházelo se pravidelně přes 200 dětí.                                                                                                                       I v tomto roce si děti užívaly hodně pohybu a překonávaly samy sebe v disciplínách jako je florbal, běh, házení na cíl, přetahování lanem, překážkové běhy, hry s padákem atd, atd….   Na závěr všichni dostali diplom, medaili a sladkosti na doplnění energie.

Školní rok 2017/2018

Centrum zdraví a bezpečí v Karlových Varech

Tentokrát se předškoláci vydali do světa záchranářů. V tomto malém městečku, kde se nachází budovy hasičské stanice, policejní služebny, nemocnice, či rodinného domku se děti učily jak se zachovat v různých krizových situacích.  Například při vzniku požáru, nebo úrazu v domácnosti. Na dopravním hřišti si vyzkoušely roli chodce i řidiče. I když správné návyky dokáží každého ochránit, je potřeba vědět, kam se obrátit v případě nouze. V tomto ohledu zde děti získaly životně důležité informace.

 

EKO- výtvarná soutěž „ Jarní květiny“

Když Karlovarský kraj vyhlásil další kolo soutěže „ Hrajeme si s odpady“, opět jsme naší školku přihlásili. Téma Jarní květiny se nám velice líbilo, protože se do výroby květinářsví „Květinka“ mohly zapojit děti od nejmladších až po předškoláky. Z vyhlášení vítězů jsme si odváželi diplom za krásné druhé místo a poukázku na 4000 Kč. Za vyhrané peníze jsme dětem pořídili odrážedla  a jiné sportovní potřeby, které si užívají ve školce při pobytu venku.

Školní rok 2016/2017

Po stopách Karla IV.

Projekt „Putování po stopách Karla IV. se uskutečnil v průběhu roku 2016, kdy celá naše zem slavila sedmisté výročí jeho narození.  Vydali jsme se hned na jaře po stopách, které zde zanechal už v době, kdy naše město založil.  Navštívili jsme stavby, prameny i sochy, postavené na jeho památku. Na podzim jsme měli to štěstí prohlédnout si přímo v Karlových Varech putovní výstavu českých korunovačních klenotů, které Karel IV. pro české vládce nechal vytvořit.

 

Lampiónový průvod s překvapením

V listopadu, kdy se už brzy stmívá, jsme připravili pro děti s rodiči tajemný výlet za překvapením. Začínali jsme těsně po setmění a s lampiónky v ruce se prošli v průvodu po Drahovicích.                       Překvapení čekalo na hřišti nad školkou.  Každá rodina dostala létající lampión. Společně jsme je vypustili a každý si při tom mohl požádat o splnění svého přání.

Porcelánka Thun Nová Role

Před Vánoci nám umožnila světoznámá továrna na výrobu porcelánu Thun exkurzi do jejích výrobních prostor a jako dáreček dostaly děti návštěvu „Porcelánové školičky“ .  Po prohlídce a shlédnutí krátkého dokumentu o historii výroby porcelánu v Nové Roli, se děti přesunuly do místa, kde se porcelán zdobí. Zde si vybraly hrneček a samolepky podle svých představ. Hrneček si vlastnoručně oblepily. Hrnečky zůstaly v továrně a do školky za námi přijely až po vypálení.  Vzniklo tak spousta krásných originálů, jaké nemá nikdo jiný.  Děkujeme Thunu za krásný předvánoční dárek.

3D laboratoř na Gymnáziu v Ostrově

Předškolní třída byla pozvána na návštěvu úplně nové moderní učebny, vybudované pro studenty v prostorách gymnázia v Ostrově.  Studenti se zde budou učit pracovat s nejnovějšími digitálními technologiemi. Pro naše děti, ale připravili dokumentární film o životě na planetě Zemi v pradávných dobách. Sledování filmu v 3D kvalitě bylo jako prožít chvíli přímo mezi dinosaury. Pro děti i dospělé to byl velmi silný zážitek.

Školní rok 2015/2016

Lanová dráha na Třech křížích

Lanová dráha byla vlastně smyslová hra v přírodě. Děti si v lanovém labyrintu vytvořeném mezi stromy v lese ověřovaly, jak těžké je dojít do cíle bez použití zraku. Byla to velká legrace.

Výtvarná soutěž „Ferda mravenec“

Předškoláci  se zúčastnili výtvarné soutěže ,,Hrajeme si s odpady‘‘.   Soutěž se konala v rámci společného projektu Karlovarského kraje  a  společnosti  EKO-KOM,a.s. 

Téma předškolní kategorie: ,,Ferda mravenec´´                                                             

V konkurenci mateřských škol celého Karlovarského kraje obsadily děti naší školky krásné druhé místo. Vyhlášení vítězů probíhalo v prostorách Krajské knihovny. Po předání cen byl pro děti připraven velký raut.

A cena? Dvě krásné koloběžky  s nafukovacími kolečky a k nim ještě přilby.

Školní rok 2014/2015

Na návštěvě u hasičů                                                                                                                                      Návštěva  u hasičů je vždy velká událost. Obří auta s cisternami, hadicemi a stroji na čerpání vody, nejvyšší výsuvný žebřík v kraji, ale i vodní záchranné čluny. Zajímavé je i další vybavení hasičské stanice – velké hřiště s překážkovými věžemi na trénink rychlosti a obratnosti, posilovna, jídelna, odpočinková místnost a hlavně tyče na skluz přímo do garáží k autu. Také speciální obleky a přilby používané při hašení požáru. To vše si mohou děti z blízka prohlédnout a osahat. Hlavně pro kluky je to nezapomenutelný zážitek.

Hasiči nám na začátku školního roku názorně ukázali zásah v praxi. Přišli totiž zachránit naši školku od vos, které si o prázdninách vybudovaly obrovské hnízdo na střeše a odtud nás pak ohrožovaly. Byla to napínavá podívaná . Děkujeme za záchranu.

Plavání pro mrňousky

Předškoláci z „Destinky“ letos již třetím rokem navštěvovali Baby Club Hobit v Karlových Varech, Mozartově ulici. K dispozici jim byl nejen bazén o rozměrech 7x5 m (hloubka do 120 cm) s teplotou vody 29-31°C a teplotou vzduchu v bazénu 30-31°C, ale také prostorná herna.                                     Děti byly rozděleny do skupin po 4-5 a vlastní výuka, kde se jim věnovala třídní učitelka s certifikátem cvičitele plavání, trvala 30 minut. Druhá učitelka měla pro ostatní děti v herně připravený program. Dostupné byly veškeré pomůcky potřebné pro výuku této věkové skupině dětí.                                     Náplní lekcí bylo seznamování s vodou hra a získávání základních plaveckých dovedností, jako je správné plavecké dýchání, vznášení a splývání, pády a skoky do vody, orientace ve vodě, nácvik plaveckých technik a prvkového plavání.                                                                                                           

Radost z pohybu ve vodě a usměvavé tváře malých plaváčků byly pro učitelky největší odměnou.

Školní rok 2013/2014

Výlet na Tři kříže

Protože už jsme šikovní prvňáčci a nedělá nám problém zvládnout i dlouhou vycházku, vydali jsme se na velký výlet. Našim cílem se stala vyhlídka „Tři kříže“                                                                              Paní kuchařky nám připravily svačinku do balíčků a my se vydali na cestu. Vystoupat do nadmořské výšky 554 metů si vyžádalo hodně sil, ale my jsme to zvládli  s písničkou. První zastávka „Altán“. Krásná vyhlídka na Karlovy Vary. Paní učitelky nám ukázaly nejznámější místa našeho krásného města. Zahráli jsme si na honěnou a také na schovávanou. Odpočinuli  si a vydali se dál. Cílem naší cesty se stala další vyhlídka. Tři obrovské kříže tyčící se na vrcholu kopce.  Výhled ještě úchvatnější. Celé město jako na dlani. To už také přišel čas na naše svačinky. Nezbyl ani drobeček. Jen pecky ze švestek, které jsme hodily do přírody. Třeba tu vyrostou nové stromky. Cesta do školky už byla hračka. Dolů to šlo jako po drátku. Odpoledne jsme naše zážitky vyprávěli  rodičům.

Ekocentrum

Letos paní učitelky vybraly školní výlet do Ostrova nad Ohří. Než jsme se nadáli autobus zastavil u Eko centra. Paní učitelky nám vysvětlily, že Eko centrum je vlastně taková malá ZOO. Papoušci, křečci, myšky, pavouci, rybičky, kozy, slepice ale i hadi a velký krokodýl. Paní chovatelka, která nás provázela  dokonce dovolila, abychom si některá zvířátka pohladili a pochovali. A to bylo moc fajn. V zahradě rostla spousta kytiček a bylinek. Než pro nás přijel autobus ještě jsme si pohráli na krásném dětském hřišti. No prostě výlet jak má být.

Výstava prací dětí z karlovarské ZUŠ

Výtvarně nadané děti chodily jedenkrát týdně do ZUŠ na výtvarný kroužek. Pod vedením paní učitelky Cabalkové tu poznávaly zajímavé techniky práce s barvami a různými výtvarnými materiály.  Zpestřením byly také  ukázky práce s hlínou v keramické dílně. 

Děti ze školky navštívily výstavu prácí žáků ZUŠ.  Moc je potěšilo, že našly i obrazy s mandolínou, které vytvořili jejich kamarádi.

1

Školní rok 2012/2013

Pouštění draků

Co se dá dělat jiného, když dostanete krásného papírového draka, než vyběhnout na nejbližší kopec a vypustit ho.   Ať letí!  Celý týden pak byl ve znamení papírových draků.

Obrázek1

Mateřinky v KV Aréně

Předškoláci ze sedmi odloučených pracovišť 1. Mateřské školy se za podpory města Karlovy Vary sešli, aby si v krásném prostředí nového bazénu vyzkoušeli, že vody není proč se bát. V celém areálu plavecké haly měli připravená stanoviště, na kterých se proměnili v lovce perel, potápěče, převozníky, provazolezce, skokany, foukače, vzbouřené posádky lodi, či vodnické školáky. Vyzkoušeli si pobyt v příjemně vytopené sauně, odpočívali v mlhou zahalené páře. Ti nejodvážnější měli možnost si pod bedlivým dohledem učitelek a plavčíků sjíždět tobogán. Kdo měl přece jenom trošku strach, ale jízdu si nechtěl nechat ujít, pro toho byl připraven asistent, se kterým malý odvážlivec jízdu absolvoval. Ti, kdo  na divokou jízdu nenašli dost odvahy, sráželi  pyramidy z barevných kelímků, nebo sprchovali  pěnová zvířátka, přilepená na stěně bazénu malými,,vodními děly ‘‘Během dvou hodin pobytu v teplem a pohodou sálající  plavecké hale si malí plavci prošli 12 stanovišti s asistenty z řad trenérů a zkušených závodníků plaveckého oddílu Slovan Karlovy Vary. Mladí závodníci v této disciplíně na závěr celé akce předvedli předškolákům závod na 100m polohově.

Obrázek1

MDD- Balónkový den

Druháčkové oslavili den dětí vytvářením zvířátek z balónků.  Balónek umotaný do tvaru zvířátka si nazdobili,  aby si s ním pak hráli. Nejžádanější byli pejskové, žížaly, žirafy. Vlastnoručně vyrobená zvířátka si odnesli domů.

Obrázek1

Školní rok 2011/2012

Projekt Ovoce

Často si s dětmi povídáme o zdravém životním stylu, ke kterému neodmyslitelně patří zdravá výživa. Mnohem lepší než povídání, je zažít si to na vlastní kůži.  Udělali jsme si tedy s dětmi projektový den s ovocem.  Hned ráno se třída vypravila do obchodu, kde jsme si společně prohlédli nabídku. Vybrali jsme od všeho co nám chutná a udělali nákup. Paní pokladní se docela divila, protože viděla zboží na páse, ale nakupující byli tak malí, že se za pásem schovali.  Po přinesení nákupu do školky jsme ovoce očistili, abychom si ho mohli pořádně prohlédnout. Nákup hrál všemi barvami a to nás přivedlo na nápad vytvořit si ovocný obraz.  Děti se rozdělily na kluky a holky a tvořily ve skupinách.  Vznikala krásná díla, která byla několikrát přetvořena a vylepšena k úplné dokonalosti.                                       Pak už přišlo na řadu ochutnávání. Ovoce jsme loupali, krájeli, očichávali, ochutnávali.  Podle osvědčeného receptu jsme společně „uvařili“  výborný ovocný salát, který si děti daly jako dezert po obědě. Všichni se shodli, že celý den byl MŇAM.

Vánoční nadílka.

Vánoce, dětmi nejočekávanější období v roce. Školka nemůže zůstat stranou. Samozřejmě má v každé třídě stromeček a v my už jsme v naší třídě pod ním našli i velkou hromadu dárků!

Školní rok 2010/2011

  1. září 2010 oslavila naše školka 30. narozeniny.

Přejeme jí, ať ještě dlouhá léta slouží malým předškoláčkům.                                                                 
Děti nakreslily obrázky, jak bude vypadat, až bude opravená, vyfintěná, v „novém kabátu“.

Školní výlet do Mariánských Lázní

V květnu se vypravili druháčci a třeťáčci na zajímavý výlet.  První zastávka byla v parku miniatur Boheminium. Na poměrně malé ploše děti viděly spoustu známých staveb, kvůli kterým by jinak musely procestovat celou vlast. Hrad Karlštejn, zámek Červená Lhota, známý z pohádky Zlatovláska, letohrádek Hvězda jsou jen některé významné stavby, které je zde možné z blízka prohlédnout.     
Děti asi nejvíc zaujala rozhledna Ještěd s funkční lanovkou.                                                                
Výlet pokračoval procházkou lázeňskými lesy k dančí oboře. Pohled na daňky s mláďaty z bezprostřední blízkosti učaroval všem. Procházkou došli až na kraj města, kde se ještě v přírodě nasvačili a odpočinuli si. Poslední část výletu bylo poznávání města s jeho léčivými prameny, zpívající fontánou a samozřejmě nechyběla ani ochutnávka lázeňské oplatky. Z výletu se vrátili všichni příjemně unavení a spokojení.

Olympiáda mateřských škol, pro školky z Karlových Varů i okolí

2.Mateřská škola Karlovy Vary s Městem Karlovy Vary a AC Start, uspořádali Olympiádu mateřských škol.                                                                                                                                                             
Školky nominovaly čtyři dívky a čtyři chlapce, ti soutěžili každý ve své disciplíně. Závody byly napjaté do poslední chvíle. Sledovali jsme jak se sportovci propracovávají do vyšších kol, dostávají do dalších rozběhů. Postupně vypadla děvčata a nedostala se do finále. Kluci se drželi statečně a nakonec jsme se dočkali i medailových pozic.  Na třetím místě se umístil v běhu Jindřich Levko.  Druhé místo ve skoku z místa vybojoval Ondřej Boška.  Po napínavém boji přišla obrovská radost a zaslouženě i krásné ceny věnované městem Karlovy Vary.

Obrázek1

Velikonoční výstava v krajské knihovně

Karlovarská krajská knihovna propůjčuje každý rok své prostory 1. Mateřské škole na výstavu dětských prací s velikonoční tematikou. Každým rokem rozkvete vestibul knihovny spoustou barevných květů a figurek, vyrobených dětmi. Paní učitelky udělají aranžmá a pak se sejdou děti všech zúčastněných školek na vernisáži, aby si zazpívaly, zarecitovaly a přivítaly tím jaro.  Akce je veřejná, těší se velké oblibě u zaměstnanců knihovny i rodinných příslušníků dětí.

Obrázek1

Školní rok 2009/2010

Interaktivní tabule pro předškoláky

Naše školka jako jedna z prvních v Karlových Varech dostala do třídy předškoláků interaktivní tabuli. Tato moderní pomůcka nabízí širokou škálu možností.  Dá se použít na kreslení, hraní, sledování filmů, ale i na práci s úlohami, které novou, moderní formou, nenásilně připravují předškoláky na vstup do základní školy. Děti jsou nadšené, rády s interaktivní tabulí pracují. Nejraději mají volné tvoření obrázků kreslením a vkládáním prvků z galerie, baví je digitální puzzle a omalovánky, pexeso, také činnosti, kterým říkáme „školácké úkoly“.  S obrovským sportovním nasazením se děti zapojily do třídního mistrovství v piškvorkách.

Obrázek1

Školní rok 2008/2009

Vzpomínky na školku v přírodě.

Naše školka v přírodě nás čekala v malebné horské vesničce Mariánská v Krušných Horách. Ubytovaní jsme byli v chatě s názvem U rybníka uprostřed krásné čisté přírody.                      

Každý den jsme zažili spoustu legrace, překvapení a zážitků při plnění úkolů na cestách za schovanými plyšovými zvířátky.  Bavili jsme se i soutěžemi v netradičních dovednostech, například skákání v pytlích, přetahování lanem, házení šiškami na cíl. A co teprve zpívání s kytarou u ohýnku s opékáním buřtů. To  byla zábava! Na školku v přírodě budeme dlouho vzpomínat. Vždyť pět dní bez maminky a táty, to už chce jistou dávku odvahy a statečnosti.

Obrázek1

Školní rok 2007/2008

V dubnu jsme uzavřeli bruslařskou sezónu.                                                                                                 

Děti prošly kurzem výuky bruslení na karlovarském zimním stadiónu, pod vedením trenérů z hokejového klubu HC Energie Karlovy Vary. Techniku bruslení všechny děti krásně zvládly a byly tak připravené, užít si zábavné dopoledne plné her a soutěží v maskách, při „ VELKÉM MAŠKARNÍM KARNEVALU NA LEDĚ". Poděkování patří všem, kteří se na krásné akci podíleli. Zejména pak rodičům, za vytvoření pěkných, nápaditých, originálních masek.

Květen - Hry bez hranic

Přemýšlely jsme s kolegyněmi, čím děti potěšit ke Dni dětí.  Shodly jsme se, že mají nejraději legraci, pohyb a to vše nejlépe venku, na čerstvém vzduchu. A tak se zrodil nápad na akci  „HRY BEZ HRANIC“.   ZŠ Jana Ámose Komenského zapůjčila sportovní hřiště, s organizací pomohli rodiče i prarodiče dětí.  Mohlo se tak za krásného slunečného počasí sejít plno dětí, ze všech školek  1. MŠ Karlovy Vary.      Děti soutěžily ve velmi netradičních disciplínách, jako je chůze po pohyblivém chodníku, výskok do výšky pro odměnu, závod na skákacích míčích, koloběžkách, nebo házení na různé cíle.   Děti byly nadšené. Vyhráli všichni, kdo přišli. Každý dostal za snahu sladkou odměnu a na památku diplom. Protože se akce moc líbila, přemýšlíme o jejím zopakování v příštím roce.

Obrázek1