Komenského 7, příspěvková organizace

Včeličky na golfu

Včeličky na golf

 Naši MŠ oslovil pan Michal Rulák z Golf Resortu Karlovy Vary – Olšová Vrata již před čtyřmi lety a tehdy jsme byli zapojeni do projektu České golfové federace „Se školou na golf“.

S touto krásnou hrou v přírodním prostředí se budou po celý školní rok 2017/2018 seznamovat děti ze 4. třídy Včeliček. Tuto třídu navštěvuje 28 dětí ve věku 5 – 7 let.

A jak vše probíhá?

Jednou za 14 dní pro nás přijede autobus a odveze nás na tréninkovou louku, kde na nás čekají profesionální golfoví trenéři. Děti budou rozděleny do skupin a budou se střídat na různých stanovištích. Nejdříve se rozcvičíme, budeme se učit, jak se drží hůl, jak máme stát, kam se dívat, jak odpalovat. Budeme dělat i další aktivity spojené s pohybem, házet míče do terčů, běhat pro míče, závodit, seznamovat se se základy golfové etikety.

Poté nás autobus opět odveze do MŠ. Děti budou doprovázeny oběma učitelkami ze třídy. V zimních měsících trénink probíhá v krytém „indooru“.

Co s sebou?

Doporučujeme sportovní obuv, sportovní oděv, kšiltovku, nebo slabou čepici, slabé prstové rukavice. V Olšových Vratech bývá vždy alespoň o dva stupně chladněji, než v Karlových Varech a velmi větrno.

Odchod z MŠ v 9.30 hod., návrat v 11.30 hod.

Tato aktivita je hrazena golfovým klubem a je pro naše děti zdarma.

Tak hurá na golf!

 

Vaše učitelky Mgr. Alena Skopová a Lenka Sommerová