Komenského 7, příspěvková organizace

Akce 2021/2022

 

Dravci a sovy – 20.10. (cena se upřesní)

 

Přijede k nám 8 – 10 dravců. Největším je orel kamčatský, nejmenším kulíšek nejmenší. Dalšími jsou např. káně lesní, výr velký, sova pálená aj. Novinkou tohoto roku je luňák červený, krahujec obecný a sýc rousný.

Výukový program probíhá pouze venku, nikoli v tělocvičně nebo ve třídě. Dravci potřebují prostor k létání. Pokud je špatné počasí, domluvíme náhradní termín.

Děti se zábavnou formou dozvědí zajímavosti o sokolnictví, o životě dravců a sov a mají jedinečnou možnost vidět dravce z bezprostřední blízkosti.

 

Policie – 24.1.2022

Základní beseda na téma „Kdo je policista, práce policisty, co musí děti znát, kdyby se náhodou ztratily apod.“ snímání otisků prstů + ukázka policejního vozidla

 

2022

E- liška - termín bude upřesněn- Lektor přijede s liškou obecnou - Coco, která volně pobíhá mezi dětmi. Je ochočená, očkovaná, zvyklá na cizí lidi i malé děti. Ráda krade dětem bačkory a svačiny z batohů. Děti si jí mohou zblízka prohlédnout i pohladit.

Kdo chce s vlky výti, aneb patří vlk do naší krajiny? -

Nový program, který odpovídá na otázky současné vášnivé diskuze týkající se vlků. Jsou to krvelačné šelmy, které byly právem vyhubeny? Mohou nás ohrozit? Chybí v naší krajině? Ve spolupráci s myslivci, ochránci zvířat, vlčími hlídkami a farmáři nabízíme objektivní pohled na tuto problematiku. Kolik vlků u nás žije, kde se pohybují, jak reagují na člověka a člověk na ně, se děti dozví jako vždy formou kvízů a her v doprovodu vlčího potomka.

Zdravá 5 – Termín bude upřesněn

Výukový program Nadačního fondu Albert, který učí děti v MŠ zásadám správné výživy. Formou her a soutěží přijímají děti tyto zásady přirozeně a spontánně.

Divadlo Letadlo

Divadlo Kvítek Vítek

Centrum zdraví a bezpečí + Policie – POUZE ZELENÁ TŘÍDA – 20.6.