Komenského 7, příspěvková organizace

Logo MŠ Na kopečku

Mateřská škola Mozartova je dvoupodlažní podsklepená panelová budova úsporného typu, obdélníkového tvaru. Předškolní zařízení  stojí na pozemku o výměře 3000 m2. 

Provoz mateřské školy byl zahájen ke dni 17. září 1962.

Budova je umístěna v parkové části sídliště v městské čtvrti Horních Drahovic, v dostupnosti MHD.  Téměř kolem celé  budovy mateřské školy se rozkládá zatravněná školní zahrada přírodního typu, která je dostatečně vybavena, umožňuje dětem rozmanité pohybové a další aktivity.

V těsné blízkosti mateřské školy se nachází lázeňské lesy, které často využíváme k pohybovým aktivitám a pohybu na čerstvém vzduchu. Rozmanitý terén a udržovaná zeleň dotváří ráz  zahrady. Děti mají možnost se v letních měsících schovat před slunečními paprsky pod střechu altánu, pergolu nad pískovištěm, nebo pod rozkošatělé koruny vzrostlých stromů. S oblibou se s dětmi celoročně staráme o vyvýšené bylinné záhony. Vypěstované bylinky požívají kuchařky, jako ingredience při vaření.

Dobře prosvětlené homogenní třídy rozlišujeme symboly (Kuřátek, Žabiček,  Medvídků, Berušek), třídy jsou barevně a vkusně vymalované s relaxačními koutky (relaxační polštáře- vaky, ohrádky apod.) V hernách je dostatek kreativního materiálu, didaktických pomůcek, knih. Vybavení hračkami, pomůckami, náčiním, materiály a doplňky odpovídá počtu dětí i jejich věku. Hračky jsou umístěny tak, aby je děti dobře viděly, a aby si je mohly samy brát a samy je ukládat. Hračky a jiné pomůcky učitelky často obměňují a doplňují.

Naši chloubou je vlastní tělocvična, kterou využíváme s dětmi každý den.

 

Provozní řád MŠ NA KOPEČKU ke stažení zde (doc, 62 kB)